پیرچشمی چیست؟

پیرچشمی چیست؟

پیرچشمی هنگامی است که چشمان شما به تدریج توانایی دیدن همه چیز را از نزدیک از دست می دهد. این یک قسمت طبیعی از پیری است. در واقع ، اصطلاح “پیرچشمی” از یک کلمه یونانی آمده است که به معنی “چشم پیر” است. کمی بعد از ۴۰ سالگی ممکن است متوجه پیرچشمی شوید. احتمالاً متوجه خواهید شد که چیزهای خواندنی را دورتر نگه می دارید تا آنها را به وضوح ببینید.

چه چیزی باعث پیرچشمی می شود؟

عدسی شفاف شما در داخل چشم پشت عنبیه رنگی شما قرار دارد. این شکل تغییر می کند تا نور را به شبکیه متمرکز کند تا بتوانید ببینید. هنگامی که جوان هستید ، لنز نرم و انعطاف پذیر است و به راحتی تغییر شکل می دهد. با این کار می توانید روی اجسام نزدیک و دور تمرکز کنید. بعد از ۴۰ سالگی ، عدسی سفت و سخت تر می شود. به همین راحتی نمی تواند تغییر شکل دهد. این کار خواندن ، نخ زدن سوزن یا انجام سایر کارهای نزدیک را دشوارتر می کند.

هیچ راهی برای متوقف کردن یا معکوس کردن روند طبیعی پیری که باعث پیرچشمی می شود وجود ندارد. با این حال ، می توان آن را با عینک ، لنزهای تماسی یا جراحی اصلاح کرد. افرادی که هم در نزدیک و هم در دیدن اجسام دور مشکل دارند ممکن است لنزهای پیشرونده برای آنها مناسب باشد. در آینده پیرچشمی با قطره چشم درمان می شود. اگر پیرچشمی را اصلاح نکنید ، ممکن است از سردرد و خستگی چشم اذیت شوید.

منبع

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برچسب ها: